Повернутися до новин

Подавати чи не подавати пустий Податковий розрахунок ЄСВ ?

Подавати чи не подавати пустий  Податковий розрахунок ЄСВ ?

Є наказ  Мінфіну від 24 січня 2025 року № 39 Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Там пишуть таке :

II. Порядок подання Розрахунку

1. Розрахунок подається протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 глави 2 розділу ІІ Кодексу). Звітним періодом є календарний місяць. Якщо останній день строку подання Розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Такий Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду

І в наступному пункті таке :

2. Розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент та чи виплачені платником єдиного внеску суми такого внеску фактично після їх нарахування до сплати протягом звітного періоду.

У переводі на нормальну мову … подаємо лише коли є НАРАХУВАННЯ доходів , але подаємо незалежно від того , виплачували чи не виплачували…

Щось одне з одним не сходиться …

Якщо не нараховували і не виплачували ( не ведемо діяльності ) тоді що ?

Податківці роз’яснили на рахунок подання Додатку 1 …

Якщо платник ЄСВ у звітному періоді не використовує працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством – Додаток Д1 за відповідний період не подається. 

Про це повідомили податківці на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 201.06.01. 

 

Ну це було і так зрозуміло … А сама Декларація ? А Додаток 4ДФ ?

 

Думаю треба подавати порожні в любому випадку . Хоча навряд чи будуть штрафувати якщо і не подасте .(не було нарахування доходів) .Але пробувати неварто.